Ogrzewanie na podczerwień – w czym tkwi jego fenomen? 0

Ogrzewanie na podczerwień to inteligentny system, którego zastosowanie nie wymaga kosztownych inwestycji. Tak naprawdę wystarczy je podłączyć do instalacji elektrycznej lub gniazdka. Z tego względu odnajduje zastosowanie praktycznie wszędzie – nie tylko w mieszkaniach, ale też w hotelach, biurach, zakładach, a także adaptowanych kontenerach. Panele na podczerwień mogą nawet współpracować z coraz popularniejszą fotowoltaiką.

Urządzenia, które emitują tego typu ogrzewanie, wykorzystują energię promieniowania przemieszczającego się w formie fal elektromagnetycznych. Wiąże się to z szeregiem zalet. Jakich?

  • Nieszkodliwość – ogrzewanie na podczerwień jest dla ludzi neutralne. W żaden sposób nie szkodzi organizmom żywym. W końcu największym źródłem promieniowania podczerwonego jest słońce, z którym mamy styczność przez cały rok. Ponadto promieniowanie tego typu odnajduje zastosowanie nawet w inkubatorach, podczas zabiegów.
  • Bezpieczeństwo – ogrzewanie podczerwienią to jeden z najbezpieczniejszych systemów grzewczych. Zapobiega rozwojowi pleśni i grzybów, nadmiernej wilgoci, a także redukuje unoszenie się kurzu. Jest więc nieszkodliwe dla alergików.
  • Oszczędność – niskie zużycie energii, minimalna inwestycja, brak kosztów eksploatacji… ogrzewanie na podczerwień nie generuje dużych wydatków.
  • Wygoda – system tego typu jest bezobsługowy, sterowanie nim inteligentne, a prosta regulacja temperatury nie przysparza problemów. Ponadto jej równomierny rozkład w obiekcie zapewnia największą wydajność instalacji.
  • Ekologia – energia ze źródeł odnawialnych jest zbawienna dla środowiska. Brak zanieczyszczeń i spalania oraz produkcja własnej energii dają ogrom możliwości. Dbasz o naturę, otoczenie i zdrowie.

Czy warto postawić na ogrzewanie na podczerwień?

Podczerwień nie nagrzewa powietrza, a osoby i elementy, które się znajdują w otoczeniu. Jak mówi specjalista z firmy Stimtalux Sp. Z o.o., porównując je do tradycyjnego ogrzewania konwektorowego, można dostrzec, że w instalacjach IR ciepło jest odczuwalne natychmiast. Proces nagrzewania się pomieszczenia odbywa się więc sprawniej.

Ogrom zalet związanych z tym rozwiązaniem coraz bardziej zachęca do zakupu. Tak więc warto postawić na ogrzewanie na podczerwień, które z łatwością można dopasować do indywidualnych potrzeb.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl